Edukační materiály

Edukační pomůcky

Jedinečná edukační kniha

Cena: 620 Kč

(plus poštovné a balné)

Ať už jste rodič v nelehké (po)rozvodové situaci či odborník zabývající se touto problematikou, jistě Vás osloví naše nová edukační kniha v podobě stolního kalendáře.

Naleznete v ní 25 tematických okruhů s odkazy na nejpodstatnější sdělení. Pro pracovníky s rodiči je kniha koncipována tak, že stejný text uvidíte každý ze své strany. Protože efektivní vyjednávání se opírá o to, co všichni společně vidíme. Už nikdy tak nezapomenete říct rodičům to nejdůležitější.

Edukace rodičů do kapsy

Cena: 30 Kč

(plus poštovné a balné)

A pokud byste chtěli mít nejdůležitější informace vždy při sobě, vybavte se ještě knížečkou Edukace rodičů do kapsy.

Dobře poslouží i odborníkům, kteří mohou tyto knížečky dávat rodičům při odchodu, aby se mohli k tématu snáze vrátit.

Jak využívat edukační pomůcky, v jaké fázi a k čemu slouží? Více se dozvíte na akreditovaném kurzu Techniky sociální práce s rodinou v (po)rozvodové situaci.

Termíny pro vás připravujeme.
Židličková metoda

Co prožívá dítě, když se mu rozvedou rodiče?

Pomocí unikátní ilustrativní “židličkové” metody se můžete vcítit do jeho pocitů, vnímat jeho emoce a zkusit si představit, čím prochází.

Život na dvou židlích… dítě je a vždycky bude součástí obou rodičů. I v případě rozchodu nebo rozvodu patří k mámě i k tátovi. Navždy. Usnadněme dětem vyrovnat se s rozchodem rodičů. Dítě rozvod zvládne, když ho zvládnou rodiče.

Tak to začíná

ÚVOD – Říká se “krev není voda”, co se tím myslí? Je pravda, že k dětem patří rodiče? Ti, díky nimž jsou na světě? V každé buňce totiž nesou jejich stopu. To je zavazující pro rodiče, a důležité pro děti. Proč?

Ne vždy je doma dobře

1. ČÁST – Jak děti vidí rodinu a co se v ní děje? Co prožívají a potřebují, když se rodiče hádají?

Když je rozvod nevyhnutelný

2. ČÁST – Co se děje s dětmi, když se rodiče rozcházejí? Jak jim neublížit? Jak tuto situaci vnímají a co je pro ně přijatelným řešením?

Pěstounská péče je šance

3. ČÁST – Nemohou za to! Některé děti žijí mimo vlastní rodinu. Jejich rodiče nemohou, neumí nebo nechtějí o své děti dobře pečovat. Pěstounská péče může být pro dítě novou šancí. Obě rodiny k němu patří. V biologické rodině má své kořeny, v pěstounské odpovídající péči.

Spolupracujeme

Stejný námět – tentokrát však formou stínohry – jsme zpracovali ve spolupráci s Akademickým ústavem Karviná, z.ú. v rámci projektu Komplexní péče o rodinu a děti v (po)rozvodové situaci, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/16_065/0003821.

Projekt Servis vztahů, který realizuje společnost Women for women, nabízí komplexní pomoc odborníků při udržování zdravých vztahů a podporu, nejen při řešení partnerské krize. Více na www.servisvztahu.cz

Videa

Dohoda je výsledkem rodičovské zralosti

Rozchodem ani rozvodem nekončí rodičovství. Aby dítě zvládlo rozpad rodiny, musí ho zvládnout rodiče.

Pomůžeme vám.

Projekt rodina

16 videí, 16 témat, která pokrývají oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci

PROJEKT RODINA se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Tvůrci projektu společně s Mgr. Milenou Mikulkovou mapují oblasti mezilidských vztahů a výchovy.

Spolu hledají odpovědí na otázky jako: Víme my muži, co od nás očekávají ženy? A víte vy ženy, co od vás očekávají muži? Co je to chození a jaké má fáze? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co dělat, když partner nebo partnerka jsou stále fixováni na rodiče? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody?

Více o Projektu rodina: www.projektrodina.cz

Projekt Hlasy dětí

Jak se u nás chrání práva dětí, které se nemůžou bránit samy?

Ke stažení

Materiály, které jsme vytvořili a nabízíme k dispozici

Rodiče, nerozvádějte se s námi!
(plakát)

Rodiče, nerozvádějte se s námi!
(leták)

Jistota v nejistotě
(projekt)

Jistota v nejistotě
(infografika)

Work life balance
(plakát)

Jak fungovat v práci
(plakát)

Záložka Židličková metoda

Hlavu vzhůru

Hlavu vzhůru​

Mgr. Milena Mikulková, předsedkyně spolku ESPEDIENTE, z. s., je autorkou tří úspěšných knih zaměřených na podporu manželství a rodiny.

Hlavu vzhůru, rodiče

Na výchovu selským rozumem
Kniha není příručkou pro dokonalé rodiče, ale je průvodcem pro rodiče odhodlané a statečné, pro rodiče, kteří chtějí dát dětem sami sebe.

Hlavu vzhůru, chlap(c)i!

Osvobozený muž – stručně, jasně a výstižně
Tato kniha je pro všechny muže, kteří nepřestávají hledat, PROČ a JAK být správným mužem, manželem a otcem.

Hlavu mírně vzhůru, ženy!

Vlastní cestou k sebeúctě
Být ženou je dar. Být krásnou ženou je poslání. Být spokojenou ženou je umění. Umění, které objevujeme my ženy snad celý život.

Vydalo nakladatelství Grada Publishing, a.s.