EXPOST – program edukace rodičů v (po)rozvodové situaci

Program tvoří čtyři základní oblasti podpory rodin s dětmi v situaci rozvodu manželství nebo rozchodu partnerů žijících v družském poměru. První oblast je zaměřena na téma RODINA A JEJÍ FUNGOVÁNÍ a věnuje se principů fungování rodiny, potřebám a rolím rodičů a potřebám dětí. Druhá oblast se věnuje tématu RODINA V KRIZI a zabývá se obtížnými situacemi v rodině, které nezřídka vyústí do rozvodu či rozchodu partnerů. V tomto bloku je věnována pozornost konfliktům v rodině, zvládání či nezvládání partnerských sporů, tématu emocí a procesu psychorozvodu. Třetí oblast RODINA A PRÁVO se orientuje na základní právní pojmy v oblasti rodinného práva, rodičovskou odpovědnost, práva dětí a koncentruje se na nejlepší zájem dítěte. Jsou zmíněny mechanismy podpory rodičů a případné intervence ze strany institucí. Čtvrtá oblast představuje edukační program pro rodiče EXPOST a využívá metodu family coachingu v oblasti naplňování rodičovské odpovědnosti vůči dětem v rozvodové a porozvodové situaci. Je představen rodičovský plán, způsob vyjednávání a hledání dohody v nejlepším zájmu dítěte. Cílem kurzu je posílení kompetencí pracovníků v přímé práci s rodinou v rozvodové situaci.

Cílové kompetence účastníků

 • získají základní povědomí o potřebách, tendencích a limitech zainteresovaných stran v rozvodové situaci
 • využijí znalost širšího kontextu rozvodových sporů (právní, psychologický, sociální)
 • zorientují se v metodách doprovázení partnerů v situaci rozpadu jejich partnerství s ohledem na jejich rodičovskou zodpovědnost
 • rozšíří své profesní dovednosti v oblasti motivování, práce s emocemi, seznámí se s využitím technik family coachingu
 • porozumí roli subjektů v multidisciplinárního týmu

The event is finished.

Datum

24. - 25. 9. 2019
Expired!

Cena

1 900 Kč

Přihlášení

Přihláška zde

Místo

Praha - místo bude upřesněno
Kategorie

Kontakt

ESPEDIENTE, z.s.
Tel.
+420 703 166 096
Email
info@espediente.cz
Přihláška zde

Lektoři

 • Mgr. Milena Mikulková

  “Když vím PROČ, snáze najdu JAK!”

  Baví mě objevovat, propojovat, vnímat souvislosti a hledat.

  Těší mne to úlevné “aha”, od kterého se odvíjí řešení někdy i složitých situací. Ráda používám srozumitelné příklady, které vystihnou sdělení lépe než tisíce slov.

  Mým motorem je nepřestávat hledat možnosti a způsoby. Zkrátka neztrácet naději. Nevzdávat se. A v tomto duchu se snažím doprovázet i mé klienty.

  Protože cílem je vnitřní klid, vyrovnanost a někdy i přijetí nezměnitelného. Posílení odpovědnosti a dovedností dospělých a zajištění spokojeného dětství dětem.

 • Mgr. Monika Fojtáchová

  “Vše, co člověk potřebuje, najde uvnitř sebe.”

  Při setkání s lidmi se snažím podporovat, provázet a spoluvytvářet, kutat jejich zdroje, hlavně ty, v které sami věří.

  Fascinuje mě zaměřovat se na to, co funguje, co se daří, v čem se klient cítí dobře. A to dále rozvíjet směrem ke změnám, které přinesou klientovi užitek a spokojenost ze života.

×

Tipy a triky na Váš email

Odebírat novinky